REZIME AKTIVNOSTI SPORTSKIH KLUBOVA I SPORTISTA

Prethodni dani bili su ispunjeni raznim aktivnostima kada su u pitanju sportisti i sportski klubovi iz Bileće.

Nastupale su odbojkašice, kuglaši, mlađe kategorije fudbalera...

Odbojkašice Hercegovca poražene su u drugom kolu Prve lige RS od Libera iz Bijeljine, rezultatom 1:3. U narednom kolu Hercegovac igra derbi u Trebinju protiv Leotara.

U istom takmičenju pobjedu je ostvario i Borac iz Banja Luke, za koji nastupa Anđela Biberdžić. Savladana je ekipa Drine iz Zvornika, rezultatom 3:1.

Kuglaši Hercegovca deklasirali su ekipu Ossa Galax u trećem kolu Prve Lige RS, rezultatom 7:1. Najefikasniji kod Bilećana bio je Vasilj Kilibarda koji je oborio 605 čunjeva.

Na Gradskom stadionu u Bileći odigrane su  utakmice 2. kola Omladinske lige RS - grupa Jug između Hercegovca i Veleža iz Nevesinja u konkurenciji pretpionira, pionira i kadeta.

Pretpioniri su bili ubjedljivi i slavili rezulatom 6:1 (4:0), dok su pioniri pobijedili sa 5:0 (1:0).

I kadetska selekcija je uspješno startovala u novoj sezoni i bila bolja od vršnjaka iz Nevesinja rezultatom 3:1 (1:1).

Miloš Perović nastavlja sa fantastičnim igrama, a njegova Krupa krupnim koracima korača ka povratku u Premijer ligu BiH. Ovaj put su savladali u gostima Novi Grad sa 1:2, a Perović je postigao pobjedonosni gol u 88. minutu. To je osma pobjeda u isto toliko kola za Krupu.

Zvijezda 09 za koju nastupa Dejan Popara odigrala je 1:1 sa Kozarom.

U ligi Federacije BIH, Sim Bau Milorada Albijanića savladao je sa 3:1 NK Tomislav.

Nikola Popara je u porazu Radnika u Trebinju protiv Leotara, u okviru Premijer lige BiH odigrao 77. minuta.